Меню:

Пропозиції та побажання, що до покращення процесу взаємодії департаменту з громадянами.

Ваше ім'я: 
*
Ваша пошта:
*
Ваша пропозиція:
*

 

«Підсумки роботи Департаменту комунальної власності м. Києва за 2014 рік»

І. Управління активами територіальної громади м. Києва

 

  • Загальна кількість юридичних осіб комунальної власності міста Києва станом на 01.01.2015 року становила 1951 одиниць, на балансах яких обліковуються активи загальною вартістю 99,5 млрд. грн.

 

Таблиця 1

Загальна кількість комунальних підприємств, організацій та установ, інформація про які внесена до реєстру комунальних підприємств станом на 01.01.2015 р.

юридичних осіб

Метод управління (форма фінансування)

У підпорядкуванні Київради, структурних підрозділів КМДА

У сфері управління районних державних адміністрацій

РАЗОМ

госпрозрахункові

200

202

402

Бюджетні

246

1303

1549

РАЗОМ

446

1505

1951

 

Таблиця 2

Загальна вартість майна* підприємств, організацій та установ комунальної власності м.Києва станом на 01.01.2015

млрд. грн.

Метод управління (форма фінансування)

У підпорядкуванні Київради, структурних підрозділів КМДА

У сфері управління районних державних адміністрацій

РАЗОМ

госпрозрахункові

39,2

35,9

75,1

Бюджетні

17,0

7,4

24,4

РАЗОМ

56,2

43,3

99,5

*разом з приватизованим житловим фондом, що перебуває на обслуговуванні та відображений в балансі.

 

  • Станом на 01.01.2015 в комунальній власності територіальної громади міста Києва знаходиться 11,02 млн кв. м нежитлової площі, з якої:

0,12 млн. кв. м – передано до сфери управління центральних органів виконавчої влади, судових та правоохоронних органів;

1,1 млн. кв. м — передано в оренду;

0,16 млн. кв. м — тимчасово вільні об’єкти комунальної власності, що можуть бути передані в оренду (переліки розміщені на сайтах Департаменту комунальної власності м. Києва та районних в місті Києві державних адміністрацій);

9,64 млн. кв. м — приміщення комунальної власності, що обліковується на балансах комунальних підприємств, установ та організацій, що використовуються для власних потреб балансоутримувачів, а також, що не можуть бути передані в оренду (об’єкти, що потребують ремонту, відновлення).

 

         Майно первісною вартістю понад 9,6 млрд. грн., залишковою —                 3.4 млрд. грн на підставі рішень Київради та відповідно до Угод на володіння та користування майном  комунальної власності, укладених Київською міською державною адміністрацією з ПАТ «КИЇВЕНЕРГО»,                                              ПАТ «АК «Київводоканал», ПАТ «Київгаз», ПрАТ «Київспецтранс», зазначеним спеціалізованим підприємствам передано у володіння та користування.

Також, згідно з даними реєстру корпоративних прав територіальної громади міста Києва станом на 01.01.2015 у комунальній власності територіальної громади міста Києва перебувають пакети акцій (частки)                  39 господарських товариств.

 

ІІ. Формування комунальної власності.

 

         Протягом 2014 року у комунальну власність територіальної громади               м. Києва було прийнято та зараховано більше 2500 об’єктів, у тому числі: житлових будинків – 1 та гуртожитків – 1, які належали до державної власності, інженерних мереж – близько 2500. Продовжується прийняття до комунальної власності територіальної громади міста безхазяйних інженерних мереж.       Надходження коштів від сплати частини прибутку за користування майном комунальної власності територіальної громади міста Києва за 2014 рік склали 94,9 млн грн., в т.ч.: ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» – 94,7 млн грн.,                                   ПАТ «АК «Київводоканал» – 0,2 млн грн..

 

ІІІ. Надходження частини прибутку комунальних підприємств. Діяльність підприємств, організацій та установ комунальної власності територіальної громади м. Києва.

 

За рахунок відрахувань частини чистого прибутку комунальних підприємств (установ, організацій) здійснюється контроль та забезпечуються надходження до бюджету міста Києва.

Станом на 01.01.2015 року підприємствами комунальної власності до бюджету міста сплачено 60,7 млн грн відрахувань чистого прибутку. Річний план надходжень відрахувань частки прибутку в сумі 51,1 млн грн виконано                 на 118,9%.

Найбільш прибутковими серед підприємств міського підпорядкування були: КП «Житлоінвестбуд – УКБ», КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни)», КП «Київреклама», ККУП «Фінансова компанія «Житло-інвест», КП «Спецжитлофонд», КП «Інститут генерального плану м.Києва».

         Найбільш прибутковими серед підприємств районного підпорядкування були: КП «Центр обслуговування споживачів Шевченківського р-ну»,                       КП «Оболонь-ліфтсервіс».

 

 

Найбільший обсяг збитків серед суб’єктів господарювання, які підпорядковані структурним підрозділам КМДА, отримали підприємства транспорту, а саме: КП «Київський метрополітен», КП «Київпастранс»,                                  КП Київської міської ради «Телерадіокомпанія «Київ», КП «Автотранспортне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (КМДА),                                     КП «Київдорсервіс».

 

Найбільш збитковими були: КП по управлінню житлового господарства Дніпровського р-ну, КП «Дирекція замовника з управління житлового господарства Дарницького р-ну, КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Деснянського р-ну, Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № З  Святошинського р-ну                    м. Києва», Комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний центр» Святошинського р-ну м. Києва, КП «Житлово-експлуатаційна організація – 105 Голосіївського р-ну, КП по утриманню житлового господарства «Печерська брама».

Однією з першочергових задач в ефективному управлінні майном територіальної громади міста Києва, є оптимізація кількості комунальних підприємств. Станом на 01.01.2015 року із загальної кількості госпрозрахункових суб’єктів господарювання (402) 103 (в т.ч. 52 – міського підпорядкування, 51 – районного підпорядкування) підприємства перебуває в стадії припинення (ліквідації, реорганізації), по яким вже прийняті відповідні рішення Київради та колишніх районних рад.  Окрім того, в стадії припинення перебуває 80 бюджетних суб’єктів господарювання комунальної власності територіальної громади м. Києва (в т. ч. 19 – міського підпорядкування,                    61 – районного підпорядкування).

Щодо діяльності інших комунальних підприємств, то на сьогодні за пропозиціями органів управління (структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та районних в м. Києві державних адміністрацій) здійснено наступні заходи:

– у 2014 році прийняті рішення Київради щодо ліквідації КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт» (Департамент будівництва та житлового забезпечення), реорганізації 3-х лісопаркових господарств (Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища), комунального автотранспортного підприємства № 273901 (Департамент транспортної інфраструктури), КП «Столиця» (Департамент суспільних комунікацій), а також щодо перепрофілювання Міського науково-практичного медико-біологічного центру «Інформотерапія» (Департамент охорони здоров’я);

– з метою удосконалення структури управління житлово-комунальним господарством м. Києва Київрадою прийнято рішення                                                від 09.10.2014 № 270/270, відповідно до якого в кожному районі міста Києва будуть створені Керуючі компанії з обслуговування житлового фонду кожного району м. Києва. В результаті створення Керуючих компаній буде реорганізовано близько 67 комунальних підприємств, які на сьогодні обслуговують житловий фонд міста;

–            з метою уникнення дублювання функцій підготовлено проект рішення Київради щодо приєднання 4-х районних комунальних підприємств, які надають автотранспортні послуги районним адміністраціям та їх структурним підрозділам, до КП «Автотранспортне підприємство                          виконавчого органу Київради (КМДА), який перебуває на погодженні у профільних комісіях Київради;

–            по 20 комунальним підприємствам підготовлено проекти рішень Київради, які проходять відповідне погодження, та згідно з якими пропонується їх реорганізація шляхом приєднання до інших більш стабільно та ефективно працюючих комунальних підприємств;

–     Департаментом охорони здоров’я виконавчого органу Київради (КМДА) з метою структурної реорганізації стоматологічної служби у м.Києві запропоновано модель реорганізації стоматологічної служби м. Києва, яка наразі опрацьовується у відповідних структурних підрозділах виконавчого органу Київради (КМДА).

 

ІV. Управління корпоративними правами, що належать територіальній громаді м. Києва

 

На сьогодні у власності територіальної громади                                                         м. Києва перебувають пакети акцій (частки) 39 господарських товариств, з яких 10 господарських товариств відповідно до рішення Київської міської ради               від 02.12.2010 № 284/5096 визнані об’єктами права комунальної власності територіальної громади м. Києва та згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 10.12.2010 № 1112 передані в управління районних в місті Києві державних адміністрацій.

Основним завданням корпоративного управління є контроль за нарахуванням та надходженням дивідендів. Так до бюджету міста Києва протягом 2014 року надійшло дивідендів у сумі 34,7 млн грн.

Разом з цим, необхідно зазначити, що у комунальній власності територіальної громади м. Києва перебувають пакети акції господарських товариств, розмір яких не дає можливості впливати на прийняття рішень.

Крім того є такі товариства, що взагалі не здійснюють господарську діяльність, знаходяться в ліквідації або є збитковими. 

 

V. Оренда комунального майна.

 

Станом на 01.01.2015 в комунальній власності територіальної громади міста Києва знаходиться 11,02 млн. кв. м, з яких 0,12 млн. кв. м передано до сфери управління центральних органів виконавчої влади, судових та правоохоронних органів, а 10,9 млн кв. м нежитлової площі знаходяться на балансах комунальних підприємств, установ та організацій (приміщення шкіл, лікарень, комунальних підприємств та ін.),  в тому числі:

— площа, яка віднесена до сфери управління районних в м. Києві державних адміністрацій складає  5,8 млн кв. м або 53,5 % до загальної кількості площ;

— на балансі підприємств, організацій – балансоутримувачів комунальної власності територіальної громади м. Києва, підпорядкованих підрозділам Київської міської державної адміністрації, складає 5,1 млн кв. м або 46,6 % до загальної кількості площ.

 

П о к а з н и к

Звіт за 2014 рік

Розмір у % до загального показника

Нежитлова площа – всього, млн кв. м

10,9

100,0%

Сфера управління райдержадміністрацій

5,8

53,5%

Міська власність

5,1

46,5%

 

 Станом на 01.01.2015 із загальної кількості нежитлових площ передано в оренду всього по комунальній власності міста Києва 1,1 млн кв. м, які використовують більше 6000 орендарів. Інші площі використовуються за цільовим призначенням діяльності підприємств, організацій, установ.

Перелік вільних нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва, які можуть бути передані в оренду (понад 65 тис. кв. м), розміщений на офіційному веб-сайті Департаменту комунальної власності м. Києва (www.gukv.gov.ua).

На розгляді знаходяться звернення щодо оренди приміщень комунальної власності територіальної громади м. Києва ще на 17,3 тис. кв. м.

Перелік вільних нежитлових приміщень, які віднесені до сфери управління районних в м. Києві державних адміністрацій та по яких вони виступають орендодавцями, розміщений на їх офіційних веб-сайтах.

Незадовільний технічний стан більшості нежитлових приміщень не дає можливості передавати їх в оренду без додаткових зобов’язань орендаря щодо проведення ремонтних робіт.

Крім того, на ринку нерухомості існують пропозиції щодо оренди сучасних офісних приміщень в довгострокову оренду з комфортними та якісними умовами в Бізнес-центрах м. Києва класу «А», що створені по всіх стандартах та критеріях згідно вимог до офісної нерухомості цього класу, попит на які наразі також знизився.

 

П о к а з н и к и

Звіт за 2014 рік

Із загальної нежитлової площі здається в оренду – всього, млн кв.м

1,1

Райдержадміністрації

0,7

Міська власність, у тому числі:

0,4

КП “Київжитлоспецексплуатація”

0,2

Комунальні підприємства міської власності виробнича сфера

0,06

Соціальна сфера

0,1

За 2014 рік надходження від оренди майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до загального фонду бюджету міста Києва склали 91,6 млн грн або 101,7 % до рівня річного планового показника надходжень від оренди (90,0 млн грн).

                                                                              . Надходження від приватизації комунального майна.

 Планові завдання згідно з бюджетом міста Києва на 2014 рік по надходженню коштів від відчуження майна складали 200 мільйонів гривень.

Складовою цих надходжень є: надходження коштів від продажу нежилих приміщень та продажу акцій (часток) господарських товариств, які належать територіальній громаді міста Києва.

У 2014 році укладено 31 договір купівлі – продажу (у тому числі 1 об’єкт приватизовано шляхом продажу на аукціоні Регіональним відділенням  Фонду державного майна України по м. Києву), з них приватизовано:

— шляхом продажу на аукціоні — 16 об’єктів;

— шляхом викупу – 15.

 За 2014 рік від відчуження майна комунальної власності територіальної громади міста Києва до бюджету міста надійшло 80,83 млн. грн, з них:

—    від Департаменту комунальної власності м. Києва – 79,33 млн. грн;

— від Регіонального відділення Фонду державного майна України по                  м. Києву – 1,5 млн. грн.

Слід зазначити, що на не виконання планових показників надходження коштів до бюджету міста Києва вплинула загальна кризова ситуація в країні.

 

 

Версия для слабовидящих

Розроблено компанією ITKron

https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica iphone cases cheap jewelry wholesale jewelry sex toys cheap sex toys human hair wigs cheap nfl jerseys cheap jerseys http://www.kahnawake.com canada goose outlet